تبلیغات
jamshid hashempour - تسلیت عرض می كنین به آقای بیژن بنفشه خواه و خانواده گرامی ایشون
پسر تو اصلا معرفت و بو نكردی تو نمیدونی چند تا نقطه داره

تسلیت عرض می كنین به آقای بیژن بنفشه خواه و خانواده گرامی ایشون

پنجشنبه 19 فروردین 1389 10:55 ب.ظ

نویسنده : navid dacascos

متاسفانه روز گذشته متوجه شدیم بزرگ دیگری از هنرمندان سینما و هنر ایران ،  یعنی محمود بنفشه خواه در سن 68 سالگی دار فانی را وداع گفت ....


از طرف خودم درگذشت این هنرمند دوست داشتنی رو به شما عزیزان و خانواده محترم بنفشه خواه و جامعه سینمایی ایران تسلیت عرض میكنم

 

فكر كنم این جناب عزراییل در سال جدید چتر عجیبی رو روی سر هنرمندانی كه به نوعی با 30نما در ارتباط بودند باز كرده !!

اون از پدر نیما شاهرخ شاهی ... اینم از محمود بنفشه خواه ...


(تاریخ عكس :‌ پاییز 86)

 

جدی میگم ! سایر عزیزان هنرمند در 30نما مراقب خودشون در این روزها باشند

 

امیدوارم زین پس كمتر شاهد از دست رفتن هنرمندان محبوب سینما باشیم ...

محمود بنفشه‌خواه درگذشت

محمود بنفشه خواه در سال 1321 در تهران متولد شد و تحصیلات خود را در رشته حسابداری ادامه داد. كار هنری را از سال 1352 با بازی در نمایشنامه «در اعماق» به كارگردانی مهین اسكوئی شروع كرد. بازی در سریال های تلویزیونی را از سال 1365 با نقش كوتاهی در سریال «ماجراهای آقای خیرخواه» و بازی در فیلم های سینمایی را با فیلم «مدرسه پیرمردها» در سال 1370 شروع كرد. از خرداد ماه سال 1364 به مدت شش سال در مركز حفظ و اشاعه موسیقی وابسته به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به فراگیری سنتور پرداخت و در این زمینه به تدریس نیز مشغول شد. او عضو انجمن بازیگران سینمای ایران در خانه سینما و نیز عضو خانه تئاتر می باشد. وی در 18 فروردین سال 89 به دیار باقی شتافت. روحش شاد و یادش گرامی.

«رضا بنفشه‌خواه» برادر این مرحوم با تأیید مطلب فوق اظهار داشت: برادرم پس از تحمل یك دوره یك ساله بیماری ساعت 4 صبح امروز بر اثر ایست قلبی در منزل خود درگذشت.

وی افزود: این مرحوم چند روزی را با توجه وخامت حال عمومی در بیمارستان بستری بود كه 4 روز قبل از بیمارستان به خانه انتقال یافت و سرانجام بامداد امروز در سن 67 سالگی از دنیا رفت.

بنفشه‌خواه: با اشاره به جزئیات مراسم تشییع جنازه مرحوم «محمود بنفشه‌خواه» گفت: مراسم تشییع این هنرمند ساعت 9:30 صبح روز شنبه 21 فروردین‌ماه از مقابل خانه سینما برگزار می‌شود اما هنوز در خصوص مراسم ختم و هفتم آن مرحوم تصمیم‌گیری نشده است.

مرحوم «محمود بنفشه‌خواه» متولد 1321 تهران است و فعالیت هنری خود را از سال 1352 و با بازی در نمایشنامه «در اعماق» به كارگردانی مهین اسكویی آغاز كرد.

 وی دارای مدرك تحصیلی فوق دیپلم حسابداری بوده و گذراندن دوره‌ دو سالانه هنركده آناهیتا و فعالیت در تئاتر از دیگر فعالیت‌های هنری او بود.

 

روحش شاد و یادش گرامی باد ...
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -