تبلیغات
jamshid hashempour - رضا کرم رضایی در گذشت
پسر تو اصلا معرفت و بو نكردی تو نمیدونی چند تا نقطه داره

رضا کرم رضایی در گذشت

پنجشنبه 19 فروردین 1389 11:11 ب.ظ

نویسنده : navid dacascos
رضا کرم رضایی
رضا كرم‌ رضایی، بازیگر قدیمی سینما و تئاتر، درگذشت
رضا كرم‌ رضایی بازیگر قدیمی سینما و تئاتر ایران 14 فروردین ماه ـ بر اثر ایست قلبی در بیمارستان «مهر» تهران از دنیا رفت. این بازیگر كه از 25 روز پیش به دلیل عفونت ریه در بیمارستان بستری شده بود؛ حدود ساعت 10 صبح در سن 73 سالگی درگذشت.
كرم‌رضایی متولد 1316 كرمانشاه بود و فارغ‌التحصیل كالج تئاتر و فیلم در آلمان غربی است. او در زمینه‌ی تئاتر و ترجمه متون نمایشی فعال بود و در سال 1333 در سینما كارش را آغاز كرد.
رضا كرم‌رضایی كه در سن 73 سالگی درگذشت در فیلم‌ها و تئاترهای مختلفی به ایفای نقش پرداخت كه از جمله‌ی این آثار می‌توان از سریال‌های«این خانه دور است»، «امام علی(ع)»، «سربداران»، «معصومیت از دست رفته» و از جمله نمایش‌ها و فیلم‌ها می‌توان از:«فیزیكدانان»، «كلبه والدین»، «مستأجر جدید»،«مسافر ری»، «فصل پنجم»، «شاخه‌های بید»، «ایلیا نقاش جوان»،«آقای‌شانس»،«دیوانه‌وار»، «در كمال خونسردی»‌، «نیش»،«رابطه پنهان» ، «نرگس»، «اعدامی»، «در شهر خبری نیست»، «خواستگار» علی حاتمی و... نام برد.
پیكر رضا كرم‌رضایی بازیگر قدیمی سینما، تئاتر و تلویزیون صبح روز سه‌شنبه 17 فروردین ماه از مقابل تالار وحدت تشییع می‌شود. این مراسم راس ساعت 9 صبح آغاز می‌شود و مراسم یادبود این هنرمند نیز ساعت 16 تا 17:30 روز پنج‌شنبه 19 فروردین ماه در مسجد نبی واقع در انتهای خیابان كارگر برگزار خواهد شد.
مراسم تشییع و یادبود رضا كرم‌رضایی به همت خانه تئاتر برگزار می‌شود.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -